Okolo celého bytového komplexu je vybudován systém žlábků, který zachycuje dešťovou vodu, jež je vedena do zásobníků. Cílem je, aby voda v bytovém komplexu zůstala co nejdéle. "Klima, které zde pak vzniká, je příjemnější a samozřejmě i vlhčí, než jaké by zde bylo za normálních okolností. Vzniká zde studenější prostředí, a to odpařováním vody. Klima je pro všechny pak příjemnější," popisuje cíl přírodní klimatizace vedoucí projektu Oliver Vollgruber.
I na střechách domu je vybudován vícevrstvý systém pro zadržování vody. Jedna vrstva je tvořena jemným štěrkem a rostlinami, které vodu zadržují. Pod touto vrstvou se nachází speciální zadržovací vrstva, která svou strukturou připomíná plato od vajíček a která vodu propouští jen velmi pomalu do okapů. Okapy pak přebytečnou vodu odvedou do žlábků a do zásobníků. Čím pomaleji tento proces probíhá, tím lépe, neboť dochází k ochlazování vypařováním. V poslední fázi je umožněno vodě vsáknout se do země a do spodních vod.
Projekt využívající dešťovou vodu k ochlazování bytových komplexů je ve Vídni unikátní a podle vídeňského magistrátu přelomový. V rámci předávání Ekologických cen města Vídně získal ocenění právě i tento projekt, který má sloužit jako příklad dalším novým domům ve Vídni. Mezi další oceněné projekty patří např. speciální lahvička pro krmení miminek, která snižuje náklady na sterilizaci láhve o 85 % či zahradní kino, které upozorňuje na nezbytnost zachování udržitelného rozvoje.